Parówki w cieście drożdżowym

Te parówki robiłam przeszło tydzień temu....były crusty hard rollsy ..i z tego samego ciasta były wtedy także te oto parówki...w sumie u mnie to nie były parówki tylko pyszne  kiełbaski Degustino..

  • 390 g mąki pszennej
  • 6 g drożdży suchych [ dałam 12 g świeżych]
  • 250 ml letniej wody
  • 1 ,5 łyżeczki soli morskiej
  • 1,5 łyżeczki cukru

Dodatkowo:

  • jajko + 1 łyżka mleka do smarowania
  • kiełbaski Degustino
  • ser żółty
 Wszystkie składniki na ciasto połączyć. Wyrabiać przez 10 minut. Zasypać mąką, miskę przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.[ u mnie ciasto rosło w misce Tupperware].Ciasto rozwałkować  za pomocą wałka na około 0,5 cm grubości.Pociąć na prostokąty lub kwadraty o wymiarach długości kiełbaski. Na środku każdego kawałka posypać starty ser żółty , położyć kiełbaskę.Naciąć ciasto po bokach i zawijać kiełbaski  paseczkami ciasta tak jak warkocz, ułożyć na blasze, posmarować jajkiem rozmieszanym z mlekiem. Piec około 20-25 minut w temperaturze 200 stopni.
Marka DEGUSTINO powstała z myślą o koneserach wyjątkowych kiełbas. 4 formaty i 9 wyselekcjonowanych smaków o dużej mięsności znajdą swoich odbiorców. Długi termin przydatności (3 miesiące), to zaleta pasteryzacji w gorącej wodzie gotowego opakowania. Kiełbaski DEGUSTINO są produktem bezglutenowym, nie zawierającym fosforanów i glutaminianu sodu. Nie posiadają osłonki. Designerskie opakowania w mocnych kolorach kodujących będą znacząco wyróżniały się na półce kategorii. Pasteryzacja – znana jest nie od dziś, już nasze prababcie stosowały tą metodę przedłużenia trwałości, pasteryzując weki. Wszyscy znamy smak domowych przetworów. Proces pasteryzacji DEGUSTINO przeprowadzany jest w najnowocześniejszym urządzeniu, dostarczonym przez światowego lidera w tej dziedzinie. Idea pasteryzacji pozostała niezmienna od czasów Ludwika Pasteura. Wykazał, że wywołują go drobnoustroje. W wyniku tych badań opracował metodę konserwacji pożywienia poprzez obróbkę termiczną (proces też zwany jest od nazwiska uczonego pasteryzacją).

Kiełbaski z szynki mini (93% mięsa). Kiełbasa wieprzowa średniorozdrobniona wędzona parzona.
Najlepsza część mięsa wieprzowego dająca doskonały i subtelny smak kiełbasek. Starannie dobrane przyprawy podkreślają delikatność i walory smakowe.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.