Rogalomania

Dzięki uprzejmości Tupperware Polska otrzymałam rogalomanię..Bardzo fajna nazwa..a urządzenie bardzo proste...ja zawsze miałam problem z wycinaniem rogalików, aby były proste i równe..najpierw wałkowałam ciasto, a potem za pomocą talerza wycinałam równy okrąg i potem dzieliłam ciasto na części..i nie zawsze rogaliki wychodziły równe..Przy pomocy takiego urządzenia wystarczy rozwałkować ciasto i przełożyć na rogalomanię..i wałkiem "przejechać"po cieście..a wtedy mamy już równo wycięte rogaliki..mamy do wyboru dwie opcje..możemy zrobić 8 większych lub 16 mniejszych rogalików..wystarczy tylko obrócić rogalomanię...W urządzeniu tym są również wyznaczone miejsca na farsz..oraz dodatkowa specjalna łyżeczka..którą można "umocować "na rogalomanii, aby nie zginęła nam gdzieś w innych szafkach..tak więc wszystko mamy w jednym miejscu..Rogalomania ma specjalne podkładki antypoślizgowe..podczas wałkowania urządzenie nie przesuwa się po stole..i nie sprawia żadnego problemu..
Zapowiada się miłe i przyjemne wycinanie rogalików...o tym jak mi poszło oczywiście poinformuję na blogu..ciasto drożdżowe już rośnie..tak więc niedługo będę "bawić " się swoim nowym gadżetem..a potem zajadać się rogalikami..


Genialne narzędzie, które pozwoli Ci szybko i łatwo przygotować domowe rogaliki i kanapki tak, by ciepłe i chrupiące rozpływały się w ustach.

Dwustronna forma pozwala przygotować 16 małych rogalików lub 8 większych. Krawędzie ułatwiają perfekcyjne wykrojenie trójkątów na rogaliki. Otwory na każdym trójkącie oznaczają miejsce nałożenia farszu i ułatwiają ich zrolowanie.

W zestawie znajduje się łyżeczka do nakładania nadzienia, którą można wpiąć w ramę, aby nie zginęła podczas przechowywania.

Forma posiada antypoślizgowe podkładki, które zabezpieczają przed jej przesuwaniem podczas wałkowania ciasta.

Wymiary: Ø 31 x wys. 3 cm
Cena: 99,90 zł

No i rogaliki już się pieką..przepis na blogu będzie jutro ..
A niedługo też będzie przepis na rogaliki z serkiem topionym i szynką..I kolejne rogaliki..

Komentarze

  1. Fajne, fajne, tylko cena trochę wysoka jak za kawałek plastiku...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fakt..cena jest dość wysoka..ale warto poświęcić trochę kasy..

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.