Naczynie żaroodporne Termisil

Parę dni temu dzięki uprzejmości portalu Uroda i Zdrowie dostałam naczynie żaroodporne Grill&Drop TERMISIL z Huty Szkła Wołomin S.A., polskiego producenta naczyń żaroodpornych.Naczynia żaroodporne Grill&Drop produkowane są ze szkła boro-krzemowego.Naczynia te są odporne na zarysowania i skrajne temperatury (od -50°C do +500°C), są również odporne na nagłe zmiany temperatur.Szkło nie wchodzi w reakcje z żywnością i nie absorbuje żadnych zapachów.Naczynie żaroodporne można wykorzystać na wiele sposobów..można w nim zamrażać, gotować, piec, zapiekać , podgrzewać... Nic w nic się nie przypali ani nie przywrze do dna..a dlaczego? a dlatego , że na dnie pojemnika są szklane ryfle , które zapobiegają przywieraniu potraw.Szklane krople w pokrywie też mają zastosowanie . zapewniają równomierne nawilżenie potrawy.
Więcej o naczyniach żaroodpornych możecie poczytać na: www.TERMISIL.com.Zapraszam także na Fb na fanpage firmy Termisil.
Naczynie żaroodporne..Szklane krople w pokrywie , które zapewniają równomierne nawilżenie potrawy..
Szklane ryfle , które zapobiegają przywieraniu potraw...
Naczynie żaroodporne ..wykorzystane ..

 Do gotowania:

Na sam początek eksperymentów z naczyniem był szybki obiad...biała kiełbasa gotowana ..w sosie pomidorowym..

Do pieczenia:

Następnie był chlebek..piekłam go w naczyniu wyłożonym papierem...ale następnym razem upiekę i bez papieru..

Do zapiekania:

Pyszna zapiekanka ..z makaronu , brokuła...

Do podgrzewania:

Przepisy będą wkrótce na blogu..
Naczynie żaroodporne za każdym razem spisało się idealnie..Gotowało się idealnie...nic nie przywierało..przy zapiekankach było tak samo..nic się nie przypalało..tak jak w innych naczyniach żaroodpornych..a to własnie zasługa szklanych ryfli na dnie naczynia...Chlebek też upiekł się idealnie..a kotlety były usmażone i przełożone do naczynia,w celu utrzymania ciepła...[ moi domownicy wracają do domu o różnej godzinie...]..ale można również podgrzać w mikrofalówce lub w kuchence..Mycie naczynia również nie sprawia żadnego problemu..można myć nawet w zmywarce..
I cóż..jeśli ktoś ma chęć zakupu naczynia żaroodpornego ..to tylko takiego...polecam..a Termisil produkuje różnego rodzaju naczynia..brytfanny, garnki, szklanki , dzbanki, filiżanki itp..w różnych rozmiarach...
Dziękuję bardzo za możliwość testowania...

Komentarze

  1. Super sprawa z tymi naczyniami żaroodpornymi, nie tylko można coś w nich upiec, ale i ciepło długo trzymają.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.