niedziela, 11 maja 2014

Rogalomania

Dzięki uprzejmości Tupperware Polska otrzymałam rogalomanię..Bardzo fajna nazwa..a urządzenie bardzo proste...ja zawsze miałam problem z wycinaniem rogalików, aby były proste i równe..najpierw wałkowałam ciasto, a potem za pomocą talerza wycinałam równy okrąg i potem dzieliłam ciasto na części..i nie zawsze rogaliki wychodziły równe..Przy pomocy takiego urządzenia wystarczy rozwałkować ciasto i przełożyć na rogalomanię..i wałkiem "przejechać"po cieście..a wtedy mamy już równo wycięte rogaliki..mamy do wyboru dwie opcje..możemy zrobić 8 większych lub 16 mniejszych rogalików..wystarczy tylko obrócić rogalomanię...W urządzeniu tym są również wyznaczone miejsca na farsz..oraz dodatkowa specjalna łyżeczka..którą można "umocować "na rogalomanii, aby nie zginęła nam gdzieś w innych szafkach..tak więc wszystko mamy w jednym miejscu..Rogalomania ma specjalne podkładki antypoślizgowe..podczas wałkowania urządzenie nie przesuwa się po stole..i nie sprawia żadnego problemu..
Zapowiada się miłe i przyjemne wycinanie rogalików...o tym jak mi poszło oczywiście poinformuję na blogu..ciasto drożdżowe już rośnie..tak więc niedługo będę "bawić " się swoim nowym gadżetem..a potem zajadać się rogalikami..


Genialne narzędzie, które pozwoli Ci szybko i łatwo przygotować domowe rogaliki i kanapki tak, by ciepłe i chrupiące rozpływały się w ustach.

Dwustronna forma pozwala przygotować 16 małych rogalików lub 8 większych. Krawędzie ułatwiają perfekcyjne wykrojenie trójkątów na rogaliki. Otwory na każdym trójkącie oznaczają miejsce nałożenia farszu i ułatwiają ich zrolowanie.

W zestawie znajduje się łyżeczka do nakładania nadzienia, którą można wpiąć w ramę, aby nie zginęła podczas przechowywania.

Forma posiada antypoślizgowe podkładki, które zabezpieczają przed jej przesuwaniem podczas wałkowania ciasta.

Wymiary: Ø 31 x wys. 3 cm
Cena: 99,90 zł

No i rogaliki już się pieką..przepis na blogu będzie jutro ..
A niedługo też będzie przepis na rogaliki z serkiem topionym i szynką..I kolejne rogaliki..

3 komentarze :

  1. Fajne, fajne, tylko cena trochę wysoka jak za kawałek plastiku...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fakt..cena jest dość wysoka..ale warto poświęcić trochę kasy..

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.