Chleb na drożdżach -szybki i łatwy

Dzisiaj światowy dzień chleba i akcja prowadzona przez Zorrę. to i oczywiście chlebek musi być.Polecam bo jest pyszny i łatwy do zrobienia.

 • 700 g mąki pszennej typ 500
 • 300 g mąki pszennej typ 1850
 • 2 łyżeczki soli
 • 700 g ciepłej wody
 • 20 g świeżych drożdży
 • 1 łyżeczka cukru
 •  garść mieszanki siemienia lnianego, sezamu i słonecznika [nie dałam]

Do miski wsypać obie mąki, dodać sól i wodę. W kubeczku wymieszać drożdże z cukrem - odstawić na 10 minut.Następnie dodać do mąki. Wyrobić ciasto przez jakieś 5 minut.  [Do naczynia miksującego thermomiksa wlać mleko,dodać  drożdże i cukier. Podgrzać min/37° C/obr.2.  Dodać resztę składników. Wyrobić 3 min/Interwał.]Przykryć je ściereczką i zostawić do wyrośnięcia na około 1,5 godziny.Blaszki keksówki posmarować olejem i przełożyć ciasto. Chleb posypać ziarnami i docisnąć je za pomocą zmoczonych wodą dłoni [ u mnie bez ziaren ].Zostawić do wyrośnięcia na jakieś kolejne 1,5 godziny - ciasto ma podwoić swoją objętość ,ale nie wyjść z blaszki.
Piekarnik nagrzać do temperatury 200 stopni, piec chleb przez 1 godzinę, grzanie góra-dół. Po upieczeniu chleb wyciągnąć z blaszki i przełożyć na kratkę, aby całkowicie wystygł.
Źródło -klik.

World Bread Day, October 16, 2019

Komentarze

 1. Twój chleb wygląda przepysznie. Dziękujemy za udział w Światowym Dniu Chleba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja żona zawsze przygotowuje niesamowite obiady.Jak się jej pytam skąd ma te przepisy na te obiady to odpowiada mi że z strony internetowej https://conaobiad.com.pl .

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.