Cykoriada z żeń-szeniem i stewią


Parę dni temu otrzymałam przesyłkę..Pierwszy raz mam do czynienia z takim produktem i przytoczę kilka słów na jej temat ze strony Cykoriada .Cykoriada to  unikalny napój rozpuszczalny, łączący wyszukany smak oraz bogactwo wartości odżywczych. Głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii. Stanowi źródło cennego błonnika oraz inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem. Starannie dobrane dodatki do ekstraktu z korzenia cykorii zwiększają jego właściwości oraz urozmaicają walory smakowe.CYKORIADA nie za­wie­ra ko­fe­iny, jest więc na­po­jem, po który może się­gnąć każdy, także ko­bie­ty cię­żar­ne, kar­mią­ce, osoby starsze czy dzie­ci. Jest szcze­gól­nie po­le­ca­na oso­bom, które z uwagi na stan zdro­wia powinny unikać kawy na­tu­ral­nej: cukrzykom, oso­bom z wy­so­kim ci­śnie­niem, pro­ble­ma­mi z ner­ka­mi, je­li­ta­mi, wą­tro­bą. Nie draż­ni ukła­du po­kar­mo­we­go, mogą więc ją spo­ży­wać osoby cier­pią­ce na do­le­gli­wo­ści żo­łąd­ko­we, za­bu­rze­nia tra­wie­nia. Jest też do­sko­na­łym do­dat­kiem do diety od­chu­dza­ją­cej.
 Cykoriada jest dostępna w dwóch wariantach ..instant [ w torebce]  lub ekstrakt [ w słoiczku] , a wariantów smakowych jest więcej..klasyczna lub z różnymi dodatkami.Cykriadę można wykorzystać na różne sposoby..można pić zalaną wodą lub mlekiem, zrobić jakieś desery z jej wykorzystaniem itd..ja postaram się też wykorzystać na kilka sposobów.
Na początek poszła w ruch cykoriada z żeń-szeniem czyli napój kawowy, rozpuszczalny, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii z żeń-szeniem..I na początek zrobiłam tradycyjny napój do picia zalany wodą , bo można i mlekiem[ też wypróbuję]..

Cykoriadę zalać gorącą wodą. Dodać cukier i gotowe.
Drugą cykoriadą jest cykoriada ze stewią  i tak samo przyrządziłam ją sobie do wypicia zalaną wodą...Ta cykoriada jak  dla mnie była lepsza w smaku..a to zależy od dodatków..
Cykoriadę zalać gorącą wodą. Dodać cukier i gotowe.

Komentarze