SodaStreamDawno temu – ha ha, jak ten czas leci – w moim rodzinnym domu była specjalna butelka tzw. syfon do wody gazowanej. Zapewne nie jedna rodzina miała takie coś u siebie. Pamiętam jak wymieniało się do niej naboje, aby móc zrobić samemu wodę gazowaną. Przyszedł czas, że wymiana stała się wręcz niemożliwa, więc syfon poszedł w zapomnienie, ale może to i dobrze...

Życie idzie z postępem i mamy do wyboru o wiele lepsze urządzenia, dzięki którym przygotujemy świeżą wodę gazowaną w domu. Jednym z nich jest ekspres SodaStream. To zupełnie coś innego w porównaniu do syfonu z dawnych lat.

W ofercie sklepu jest kilka modeli ekspresu. Ja mam  SodaStream Source, który idealnie pasuje do mojej kuchni. Urządzenie stoi w widocznym i dostępnym miejscu, aby w każdej chwili móc zrobić sobie orzeźwiającą wodę. A zrobienie jej nie jest trudne. Na samym początku wystarczy umieścić nabój z CO2. Jest dość duży, dzięki temu wystarcza do przygotowania około 60-80 l napojów gazowanych. Wszystko zależy od intensywności gazowania, czy lubicie słabo, lekko lub intensywnie nagazowaną wodę. Na ile mi wystarczy? To się jeszcze okaże podczas użytkowania. Naboje te można wymienić lub kupić w sklepach ze sprzętem AGD. Tutaj możecie sprawdzić czy taki sklep jest w Waszej okolicy. Ja już sprawdziłam, i nawet mieszkając w małej miejscowości nie będę miała z tym problemu.

No dobra, nabój włożony w odpowiednie miejsce… i co dalej? Postępowanie jest dziecinnie proste. Po pierwsze należy nalać wody do specjalnie zaprojektowanej butelki karbonizującej, która może być użytkowana przez 3 lata i wpiąć w odpowiednie miejsce. Teraz wystarczy przycisnąć przednią część ekspresu i nasycić swój napój gazem – dzięki trzystopniowej regulacji, możemy to zrobić, tak jak lubimy. Kilka sekund i gotowe! Zwykła woda zamienia się bąbelkowe szaleństwo.

Tak przygotowaną wodę można pić bez niczego lub jeżeli szukacie ciekawych smaków z dodatkiem soków, syropów lub owoców. Ja gazowaną wodę poza napojami, wykorzystuję także podczas gotowania np. do naleśników lub nawet do pączków.

Moja rodzina bardzo dużo wypija wody gazowanej, więc takie urządzenie to idealna sprawa – dzięki niemu częściej sięgamy po wodę, a także oszczędzamy pieniądze. Pamiętajmy, aby prawidłowo funkcjonować należy codziennie wypijać około 3 l wody. Należy pić często, powoli oraz w małych ilościach. Warunkuje to prawidłowe zagospodarowanie wody przez organizm i w efekcie odpowiednie nawodnienie. Mając takie urządzenie w dowolnej chwili możemy zrobić sobie pyszną gazowaną wodę i w razie potrzeby uzupełnić jej braki w organizmie.

Szukacie prezentu na święta Bożego Narodzenia? SodaStream to idealna niespodzianka dla bliskiej osoby, która lubi sprytne rozwiązania i dba o siebie. 
Komentarze

  1. Bożenko gratuluję. Mam taki sam i świetnie się sprawdza :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie w domu dużo się pije wody, a teraz to chyba jeszcze więcej..nawet młodsza córka, która mało kiedy piła gazowaną, robi sobie bąbelki haha.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.