Drożdżówki z konfiturąParę dni temu dostałam przesyłkę, a w niej była między innymi konfitura .Konfitura morelowa ...znajdują się w niej nawet spore kawałki moreli..mniam..pyszna ...zjadłam kilka łyżeczek a resztę wykorzystałam do drożdżówek.Konfitury a także inne przetwory są produkowane bez dodatkowych barwników, aromatów, czy sztucznych konserwantów czyli takie jak same przyrządzamy w domu...i stąd nazwa firmy Nasze domowe.
  • 40 dkg mąki
  • 3 -4 łyżki cukru
  • 3 dkg drożdży 
  • 70 g masła
  • 100 ml mleka
  • 2 jajka
  • szczypta soli
Drożdże rozpuścić w mleku, dodać łyżeczkę cukru , odstawić na 10 minut.Dodać resztę składników . Ciasto dokładnie wyrabiać.Wyrobione - przykryć i odstawić na 1 godzinę do wyrośnięcia[ u mnie w misce -Tupperware].Część ciasta rozwałkować, naciąć wałkiem do kratkowania ciasta.Małe kawałki ciasta wyłożyć w foremkach na tartaletki, posmarować konfiturą i ułożyć kawałki pokratkowanego ciasta ułożyć.Odstawić na około pół godziny. W tym czasie rozgrzać piekarnik do 180 stopni.Kiedy bułeczki podrosną, wstawić na około 25 minut do piekarnika.
Kilka słów ze strony Nasze domowe o firmie ..
Produkujemy konfitury, syropy i dodatki warzywne, ale w odróżnieniu od wielkich koncernów, wg pewnej - niełatwej - filozofii, bardzo odległej od współczesnego rozumienia przemysłowej produkcji spożywczej. Stawiamy na sprawdzone od dziesięcioleci (jeśli nie setek lat) rozwiązania. Począwszy od wysokiej jakości surowców, przez domowe receptury i prostą technologię produkcji. Nasze prasy i kotły pozwalają nam wyłącznie na takie działania, jakie mają miejsce w każdej domowej kuchni, w której ktoś zadaje sobie trud wyciskania soku czy smażenia konfitur. Nadrzędnym celem w działalności naszej firmy jest przede wszystkim utrzymywanie najwyższej możliwej jakości produktu, nie zaś bezkrytyczna pogoń za pieniędzmi. Mamy swoje zasady. Nie kupujemy najtańszych, byle jakich surowców. Znamy każdego plantatora. Dokładnie wiemy skąd pochodzą owoce i warzywa i jak dobrej są jakości. Uczciwe podejście do dostawców i klientów procentuje tym, że są z nami od lat. Produkty są  takie jakie być powinny - syropy powstają na bazie prawdziwego soku, który wyciskamy z owoców, a nie z koncentratów; nie ma w nich dodatkowych barwników, aromatów, czy sztucznych konserwantów. 
Wystarczy spojrzeć na skład, np.konfitura morelowa: morele 67,5%, cukier, pektyna owocowa, kwasek cytrynowy (regulator kwasowości)
Produkty są takie, jak robione w domu, dla siebie. 
Dlatego mówimy o nich 
NASZE DOMOWE

Komentarze

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.