Błonnik Witalny

Jakiś czas temu dzięki uprzejmości portalu Uroda i Zdrowie dostałam opakowanie Błonnika Witalnego na 1-miesięczną kurację...Miesiąc minął..więc trzeba podzielić się opinią na temat tegoż błonnika i efektów po kuracji.
Błonnik Witalny opakowany jest w torebkę strunową , co ułatwia otwieranie i zamykanie opakowania [ a także pewność , że nic się nie wysypie] ..w środku jest takze miareczka do odmierzenia odpowiedniej ilości .
Składnikiem tego preparatu sa nasiona babki płesznik i łupiny nasienne babki jajkowatej.
Jak dla mnie wyglądem przypomina to siemię lniane i tak samo jak siemię po zalaniu wodą tworzy się taki "śluz" .
Przyrządzoną mieszankę należy wypić od razu lub w ciągu 5 minut od przyrządzenia..
Po wypiciu tegoż napoju poprzez jego pęcznienie w żołądku odczuwalne było uczucie sytości ..a co z tym się wiązało brak ochoty na jedzenie...no może nie tyle brak ..ale apetyt dużo był mniejszy..Błonnik korzystnie wpłynął także na układ pokarmowy -przyśpieszył perystaltykę jelit oraz oczyścił mój układ z toksyn likwidując zaparcia.
W czasie tej kuracji praca układu pokarmowego unormowała się, miałam mniejszy apetyt [ poprzez towarzyszące uczucie sytości] co dobrze wpłynęło...waga ciut spadła...jestem lżejsza..a co najważniejsze nie miałam problemu z zaparciami...Stosowanie błonnika także wpłynęło na lepsze samopoczucie itp.
Szkoda tylko, że nie zrobiłam przed rozpoczęciem kuracji badań na poziom cholesterolu..wtedy więcej powiedziałabym na temat działania błonnika..ale cóż..i tak moje wrażenia po kuracji są pozytywne...i szczerze polecam...kupcie a nie pożałujecie..Błonnik witalny można kupić tutaj.
A teraz kilka słów o Błonniku i jego właściwościach:


Skład: naturalne, nieprzetworzone łuski babki płesznik oraz nasiona babki jajowatej

Błonnik witalny to preparat który jest naturalnym suplementem diety. Doskonały aby stosować go w codziennej diecie. Uzupełnia niedobory błonnika. 1 sztuka duzego błonnika to masa: 360 g, a małego: 180 g.Jest to naturalna alternatywa dla tabletek dlatego jest tak skuteczny. Błonnik to włókna roślinne które są nierozpuszczalne i nie trawione w przewodzie pokarmowym. Mają zdolność pęcznienia dzięki czemu są tak doskonałe przy tak wielu dolegliwościach. Błonnik jest ważny w diecie, ponieważ wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów, oczyszcza jelita, usuwa toksyny z organizmu oraz reguluje poziom cukru we krwi. Błonnik odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Obecność błonnika w jelitach wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Dieta bogata w błonnik zalecana jest szczególnie przy chorobach takich jak: otyłość, cukrzyca, miażdżyca.


Działanie babki płesznik:
Nasiona babki płesznik zawierają specjalne substancje, które pęcznieją w jelitach i działają jak środek przeczyszczający wpływając pozytywnie na przemianę materii. Roślina ta wchłania niekorzystne substancje z pożywienia oczyszczając jelita i pomaga w wypróżnianiu. Dodatkową zaletą jest to, iż poprawia pracę jelit, redukuje zaparcia i pomaga w trawieniu. Jest doskonałym źródłem dietetycznego błonnika. Łupinki babki płesznik chłoną wodę wielokrotnie przewyższającą ich objętość tworząc żel, który powoduje przesuwanie masy w jelitach w sposób bardzo skuteczny i delikatny. Zalecany dla osób z problemami jelitowymi.


Działanie babki jajowatej

Śluzy zawarte w nasionach i łupinach pęcznieją pod wpływem wody pochłaniając przy tym duże jej ilości. Rozdrobnione nasiona i łupiny pęcznieją dopiero w jelitach.
Mają zastosowanie podczas zaparć i biegunek Podczas zaparć pęczniejące śluzy powiększają masę kałową powodując przesuwanie się jej i udrożnienie jelit. W czasie biegunek nasiona pochłaniają znaczne ilości wody ze stolca zagęszczając go tym samym i zmniejszając tym samym dyskomfort związany z tą dolegliwością.


Zastosowanie Błonnika Witalnego:
-wspomaga zwalczanie nadwagi i otyłości
-pomaga przywrócić optymalny poziom cholesterolu
-usprawnia pracę jelit
-wspomaga odchudzanie
-likwiduje zaparcia
-oczyszcza organizm z resztek pokarmowych
-usuwa toksyny z organizmu
-poprawia samopoczucie, wzrastają siły witalne
-niweluje zmęczenie, apatię i senność
-poprawia koncentrację
-zapobiega efektowi jo-jo
-obniża ryzyko zachorowań na raka, na chorobę wieńcową serca
-oczyszcza wątrobę

-oczyszcza układ trawienny
-obniża ciśnienie krwi
-zmniejsza uczucie głodu
-hamuje nadmierny apetyt
-przywraca równowagę w organizmie

Przeciwwskazania:
stany skurczowe lub niedrożność jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, nudności, wymioty, krwawienia odbytu, choroby przełyku i wpustu żołądka, trudna do uregulowania cukrzyca, nadwrażliwość na nasiona babki płesznik

Interakcje z lekami:
Stosowanie tego preparatu może obniżać wchłanianie innych leków, np. glikozydów nasercowych, pochodnych kumaryn, lub preparatów zawierających minerały lub witaminy. Jeśli taka sytuacja występuje, należy preparat stosować 0,5-1 godziny przed lub po zastosowaniu któregokolwiek z wyżej wymienionych leków. Konieczna może być redukcja dawki stosowanej insuliny.

Komentarze