Herbata Richmont


Kolejna herbata ze smakowitej kolekcji Richmont..tym razem czarna ..podana z cytrynką..ale można również i bez cytryny..

Wysokogatunkowa herbata cejlońska dojrzewająca w rejonie Kandy. Swoją szlachetność zawdzięcza złotym tipsom (FOP – Flowery Orange Pekoe), czyli młodym pąkom górnych partii krzewu. Każdy herbaciany koneser będzie usatysfakcjonowany. Ciemny, złocisty napar ma aksamitny, słodkawy smak i bogaty aromat dzikiej orchidei.
FOP (Flowery Orange Pekoe) to skrót oznaczający, że herbata zawiera pierwsze liście pędu oraz pączki, a co za tym idzie zawiera młode, miękkie i delikatne listki oraz złote tipsy (koniuszki złoto-pomarańczowych liści). Oznaczenie takie gwarantuje więc herbatę o bardzo wysokiej jakości. Celon FOP to czarna, w pełni sfermentowana herbata uprawiana w regionie Kandy, na stromych zboczach opadających do Oceanu Indyjskiego. Najlepsze jakościowo są zbiory datowane na luty, marzec, sierpień i wrzesień. Chociaż herbatę na Sri Lance zbiera się przez cały rok, do Europy eksportowane są głównie te najwyższej jakości. Jak większość czarnych herbat doskonale nadaje się jako dodatek do śniadania, znany jest bowiem jej pozytywny wpływ na trawienie. Wspaniale smakuje z mlekiem i cukrem.
Pijąc Ceylon FOP możesz posmakować prawdziwie luksusowej herbaty we własnym domu lub biurze.

Skład: w pełni fermentowana czarna herbata liściasta pochodząca z rejonu Kandy na Sri Lance. Produkt bez konserwantów.Komentarze

  1. Herbata z cytryną... W dzieciństwie nie piłam inaczej. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz... Pozdrawiam i zapraszam ponownie.....
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga ? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie..a umieszczę je w galerii.