Ryż z truskawkami i podwójne testowaniePisałam wcześniej, że dostałam trochę produktów do przetestowania..i tak oto na mamy  ryż basmati Sonko ugotowany z napojem ryżowym Alpro.Przepis podpatrzony tutaj.. no i oczywiście ciut zmieniony..Ryż ugotowany z dodatkiem napoju ryżowego i polany musem truskawkowym wyszedł smakowicie..
Ryż kilkakrotnie wypłukać, aż woda będzie przejrzysta, odcedzić. Włożyć do garnka, zalać mlekiem i wodą, wsypać sól i cukier. Wymieszać i postawić na ogniu. Gdy się zagotuje, zmniejszyć ogień do minimum, przykryć szczelnie i zostawić na 10 minut bez mieszania. Po tym czasie zdjąć z ognia, odstawić na kolejne 10 minut.Podawać z musem z truskawek z cukrem.
                   
Ryż basmati długoziarnisty jest uważany za najszlachetniejszą odmianę ryżu. Uprawiany jest u podnóży Himalajów, gdzie czysty mikroklimat wpłynął na zapach i smak długich, śnieżnobiałych ziaren. Ryż basmati jest produktem bezglutenowym i lekkostrawnym.


                 1LNapój ryżowy Alpro jest wyśmienitym bezmlecznym i bez dodatku soi sposobem na ugaszenie pragnienia. Napój ryżowy Alpro, wykonany wyłącznie z najwyższej jakości ryżu, uprawianego i zbieranego w odpowiedzialny sposób, jest smacznym zamiennikiem tradycyjnego mleka. Słodki. Gładki. I kremowy. Nie zawiera sztucznych dodatków smakowych, barwników ani substancji słodzących. Ma wyłącznie cudowną, dobroczynną moc niewielkiego ziarna w płynnej postaci.
                                       Truskawki 2012
Sonko


 


Komentarze